Analizy i raporty medialne
BIG DATA, BIG DECISIONS, analysis & intuition
analizy i raporty medialne

Archiwum

Kraj

Newton Media | Przegląd wiadomości

Kraj

2021-02-25

NA UCHWAŁĘ CZEKAJĄ FRANKOWICZE I BANKI   »»

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego wyraźnie zauważa problem prawny wzajemnych rozliczeń stron po upadku umowy, nie z perspektywy konsumenta, ale też z perspektywy banku. Izba Cywilna SN nie wyjaśni wszystkich wątpliwości w sprawach frankowych, ale i tak będzie to uchwała porządkująca wiele zagadnień.
Rzeczpospolita, s. 12

CO SZÓSTY ABSOLWENT POZOSTAJE BEZ PRACY   »»

Przez pandemię młodym ludziom po szkołach trudniej zdobywać doświadczenie zawodowe. Tymczasem pracodawcy wymagają doświadczenia. Czy wpadniemy w błędne koło?
Rzeczpospolita, s. 13

TECHNOLOGIE W WALCE Z PANDEMIĄ I   »»

Polscy naukowcy, wykorzystując możliwości sztucznej inteligencji, głębokiego uczenia maszynowego czy big data, pracują nad stworzeniem modeli matematycznych, które pozwolą zapanować nad pandemią.
Rzeczpospolita, s. 18
Świat

Newton Media | Przegląd wiadomości

Świat

2021-02-25

MISTRZOSTWA ZA CENĘ ŻYCIA   »»

Odkąd 10 lat temu Katar wygrał prawo do zorganizowania mundialu, życie straciły tysiące imigrantów pracujących przy jego przygotowywaniu.
Gazeta Wyborcza, s. 10

BIAŁORUSKIE SŁUŻBY POLUJĄ NA DZIENNIKARZY   »»

Znana białoruska dziennikarka Julia Słucka i jej koledzy z pozarządowej organizacji Press Klub od dwóch miesięcy są w areszcie. Reżim Łukaszenki chce w ten sposób zablokować powstanie niezależnej telewizji.
Gazeta Wyborcza, s. 10

SYRYJSKI ZBRODNIARZ SKAZANY W NIEMCZECH   »»

Sąd w Koblencji skazał Eyada al-Ghariba na 4,5 roku więzienia za współudział w zbrodniach przeciwko ludzkości. To pierwszy wyrok w sprawie okrucieństw reżimu prezydenta Syrii Baszara al-Asada.
Gazeta Wyborcza, s. 11
Ekonomia

Newton Media | Przegląd wiadomości

Ekonomia

2021-02-25

POLSKA ZA HAŁAS PRZED TRYBUNAŁ   »»

W polskim prawie brakuje uregulowań dotyczących planów działania w celu ograniczenia hałasu szkodliwego dla zdrowia. Tak uważa Komisja Europejska.
Rzeczpospolita, s. 10

CZY EUROPA ODROBIŁA LEKCJĘ Z POPRZEDNIEGO KRYZYSU ( I   »»

Niemal wszystkie kraje UE zacieśnią w tym roku politykę fiskalną, choć akty wność gospodarcza w Europie jest daleka od normalności. To rodzi obawy, że zdławią w zalążku ożywienie gospodarcze.
Rzeczpospolita, s. 14

NIEMCY KOŃCZĄ FINANSOWAĆ NORD STREAM 2   »»

Pierwszy z koncernów współfinansujących gazociąg Gazpromu przerwał finansowanie inwestycji. Niemiecki koncern nie wywiązał się w całości z zawartego porozumienia.
Rzeczpospolita, s. 16

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami analiz medialnych.

Ze względu na wartość komercyjną niektórych analiz oraz życzenia Klientów dostęp do wybranych produktów został ograniczony. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions