Analizy i raporty medialne
BIG DATA, BIG DECISIONS, analysis & intuition
analizy i raporty medialne

Archiwum

Kraj

Newton Media | Przegląd wiadomości

Kraj

2021-05-07

APEL O PRACĘ ZDALNĄ NADAL AKTUALNY   »»

Część przedsiębiorców wzywa pracujących w domu do powrotu. Resort zdrowia i sanepid zalecają ostrożność.
Rzeczpospolita, s. 12

LEPIEJ DLA BANKÓW, GORZEJ DLA DŁUŻNIKÓW   »»

W czwartek notowania bankowego indeksu na GPW rosły o ponad 2 proc. i wspięły się na najwyższy poziom od początku marca 2020 r. Do zwyżek mógł się przyczynić opublikowany w środę wieczorem komunikat Rady Polityki Pieniężnej.
Rzeczpospolita, s. 16

POLICJA ZBADA MATURALNE PRZECIEKI   »»

Nagana, zwolnienie z pracy, a nawet trzy lata pozbawienia wolności grozi dyrektorom szkoły lub nauczycielom za ujawnienie przed czasem arkuszy maturalnych. Maturzyści mogą mieć z kolei unieważniony egzamin.
Gazeta Wyborcza, s. 8
Świat

Newton Media | Przegląd wiadomości

Świat

2021-05-07

PORZUCIC SAMOLOTY   »»

Choć pandemia wciąż mocno doświadcza świat, to przyczyniła się też do bodaj jedynego pozytywnego zjawiska: w minionym roku doszło do rekordowego, bo aż /-procentowego spadku ilości wyrzuconego do atmosfery dwutlenku węgla. Przyczyniło się do tego mocno uziemienie lotnictwa, które przed pandemią odpowiadało za ponad 2 proc. światowej emisji CO2: w przeliczeniu na pasażerokilometr (jeden kilometr przebyty przez jednego pasażera) emisja dwutlenku węgla jest niemal cztery raz większa niż w przypadku kolei.

MILIARDERZY ŚCIGAJĄ SIĘ W KOSMOSIE 1   »»

W kosmicznym wyścigu miliarderów wyraźnie prowadzi Elon Musk. Jego firmę SpaceX napędzają kontrakty z NASA. Musk właśnie odhaczył na swoim koncie kolejny sukces
Gazeta Wyborcza, s. 21
Ekonomia

Newton Media | Przegląd wiadomości

Ekonomia

2021-05-07

SENAT: BĘDĄ POPRAWKI DO ZGODY NA RATYFIKACJĘ   »»

Po ratyfikacji przez Sejm decyzji o Unijnym Funduszu Odbudowy pojawiły się głosy, że Senat może wnieść do ustawy poprawki, których Sejm nie będzie w stanie odrzucić. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki powiedział „Rz", że dysponuje opinią prawną, w myśl której Senat może wnosić poprawki, byle były ograniczone do treści ustawy ratyfikacyjnej.
Rzeczpospolita, s. 11

CO ZROBIĆ Z NIEDOBOREM   »»

Prezydent Joe Biden ogłosił w środę poparcie dla pomysłu zawieszenia praw własności intelektualnej do szczepionek na Co-vid-ig. USA stały się tym samym jednym z pierwszych krajów wysoko rozwiniętych, któiy dołączył do ponad 100 państw świata opowiadających się za tym pomysłem. Wsparcie tak istotnego gracza z pewnością jest ważne, ale wcale nie musi być wystarczające.
Rzeczpospolita, s. 19

KORZYŚCI Z FUZJI ORLENU Z LOTOSEM MOŻE ODNIEŚĆ CAŁY KRAJ   »»

Zdaniem uczestników dyskusji połączenie państwowych gigantów paliwowych będzie korzystne nie tylko dla obu firm, ale także dla konsumentów, gospodarki, budżetu państwa oraz wizerunku Polski za granicą.
Rzeczpospolita, s. 21

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami analiz medialnych.

Ze względu na wartość komercyjną niektórych analiz oraz życzenia Klientów dostęp do wybranych produktów został ograniczony. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions