Analizy i raporty medialne
BIG DATA, BIG DECISIONS, analysis & intuition
analizy i raporty medialne

Archiwum

Kraj

Newton Media | Przegląd wiadomości

Kraj

2020-09-18

KRUCHY ROZEJM Z PIS   »»

Rzekome pojednanie Mariana Banasia z rządzącą partią okazało się krótkotrwałe. Prezes Najwyższej Izby Kontroli osiągnął cel i ponownie uderzył.
Rzeczpospolita, s. 5

KORONAPOKOLENIE   »»

Zamieszki, protesty i tarcia społeczne w ostatnich miesiącach to nie tylko efekt napięć etnicznych i pokoleniowych. To jeden z efektów pandemii Covid-ig, która wywołała największą recesję od II wojny światowej. A ta dotyka szczególnie młodych. Wybuchowa mieszanka kryzysu i młodości może doprowadzić do radykalizacji poglądów politycznych i pchnąć świat w niebezpiecznym kierunku.
Rzeczpospolita, s. 21
Świat

Newton Media | Przegląd wiadomości

Świat

2020-09-18

ABRAHAM PRZECIW   »»

Wobec dekad rozmów, które nie przyniosły rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego, obecna ekipa w Białym Domu postanowiła odwrócić do góry nogami swoje podejście do tej sprawy. Można je streścić w kilku słowach: zmusimy ich do zajęcia miejsca przy stole rozmów, czyniąc ich problem znacznie większym niż dotychczas. Na to wskazuje seria ruchów, jakie Amerykanie robią od początku kadencji, a których obawiały się poprzednie administracje, postrzegając je jako przeszkody w rozmowach pokojowych z Palestyńczykami.

FABRYKA SNÓW KŁANIA SIĘ PEKINOWI   »»

Hollywoodzkie filmy przestały krytykować politykę chińskiego rządu, aby uzyskać dostęp do liczącej kilkaset milionów osób widowni zza Wielkiego Muru. Sytuacja nie podoba się administracji Donalda Trumpa, który toczy wojnę handlową z Państwem Środka.

MARYJA KALESNIKAWA OSKARŻONA   »»

Zatrzymana 9 września Maryja Kalesnikawa została oskarżona z artykułu 361 kodeksu karnego - o wzywanie do działań mających na celu zaszkodzenie bezpieczeństwu narodowemu Republiki Białoruś, z wykorzystaniem mediów i internetu. Poinformował o tym za pośrednictwem komunikatora Telegram Komitet Śledczy, podkreślając, że Kalesnikawa pozostaje w areszcie, a śledztwo w jej sprawie wciąż trwa.
Gazeta Wyborcza, s. 12
Ekonomia

Newton Media | Przegląd wiadomości

Ekonomia

2020-09-18

NORWESKIE MILIONY NA TELEMEDYCYNĘ I MŁODZIEŻ   »»

Ostatnie miesiące pokazały, jak istotna dla pacjentów i służby zdrowia jest te-lemedycyna. E-wizyty umożliwiają konsultację medyczną bez wychodzenia z domu. Aby to było możliwe, niezbędna jest odpowiednia infrastruktura, procedury i duże pieniądze.
Rzeczpospolita, s. 5

POLITYCZNY ZACIĄG DO ZARZĄDU BANKU CENTRALNEGO   »»

Wiceprezes PiS Adam Lipiński, jeden z najbliższych współpracowników Jarosława Kaczyńskiego, w listopadzie wejdzie do zarządu NBP.
Rzeczpospolita, s. 16

NORMALNOŚĆ WRACA POWOLI   »»

Rynek pracy odrabia kryzysowe straty, ale do normalności jest wciąż daleko. A w najbliższych miesiącach ożywienie prawdopodobnie straci impet.
Rzeczpospolita, s. 19

TARCZA URATOWAŁA TYSIĄCE MIEJSC PRACY   »»

Z GUS znów płyną dobre wieści, choć eksperci przestrzegają, że jesień może być dla rynku trudniejsza niż lato.
Puls Biznesu, s. 9

Zapraszamy do zapoznania się z przykładami analiz medialnych.

Ze względu na wartość komercyjną niektórych analiz oraz życzenia Klientów dostęp do wybranych produktów został ograniczony. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

In order to view this object you need Flash Player 9+ support!

Get Adobe Flash player

Powered by RS Web Solutions